عملیات وعده صادق،بزرگ ترین افتخار در کارنامه سپاه مقتدر است

امام جمعه قیدار گفت: عملیات وعده صادق،بزرگ ترین افتخار در کارنامه سپاه مقتدر است و هدف آن تثبیت قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی و نواختن سیلی کمرشکن به رژیم صهیونسیتی بود.

به گزارش نسیم اشراق،حجت الاسلام علی موسوی امام جمعه قیدار در خطبه های نماز جمعه با اشاره به دوم اردیبهشت سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در همان روزهای آغازین پیروزی انقلاب اسلامی تلاش های قدرت‏هاى سلطه و گروهك‏ها و جریان‏هاى ضد انقلاب برای براندازى نظام نوپاى جمهورى اسلامى و تجزیه آن آغاز شد، حضرت امام راحل با آن بینش الهی و تدبیر حکیمانه خود برای حفظ نظام و دستاوردهای آن دستور تشکیل نهاد مقدس سپاه پاسدران انقلاب اسلامى را داد.

وی افزود: با توجه تنوع تهدیدهای دشمن، ماموریت های سپاه هم متنوع است و در همه عرصه ها حضور فعال و نقش آفرین داشته است، دفع خطر گروه‏هاى تجزیه‌‏طلب در سال‏هاى اولیه پیروزى انقلاب ، مدیریت ۸ ساله جنگ تحمیلى در عرصه سازندگى كشور در عرصه جنگ نرم و فرهنگی و در عرصه جنگ اقتصادی در عرصه محرومیت زدائی و….در عرصه کمک رسانی در حوادث طبیعی مثل سیل و زلزله از جمله آنهاست.

امام جمعه قیدار ادامه داد: جهانیان اذعان دارند كه اگر تلاش‏هاى ایران و سپاه نبود القاعده و طالبان افراطى سراسر افغانستان را مى ‌گرفتند و اگر این سپاه نبود در سال‏هاى اخیر داعش که در سر امارت بر سوریه و عراق و در نهایت و کشورهای اسلامی می‌پروراند به هدف شوم و پلید خود می‌رسید.

حجت الاسلام موسوی ادامه داد: این کارنامه درخشان است که دشمن را عصبانی کرده و عاجز ساخته و سپاه را در لیست گروه های تروریستی قرار می‌دهد.

وی به عملیات وعده صادق بزرگ ترین افتخار در کارنامه سپاه مقتدر اشاره کرد و گفت: بزرگترین عملیات پهپادی تاریخ تاکنون بزرگترین عملیات پهپادی روسیه علیه دولت غربگرای اوکراین با استفاده از ۷۰ پهپاد انجام شده اما ایران به گفته ارتش رژیم صهیونیستی از ۱۷۰ پهپاد بهره گرفت.

امام جمعه قیدار ادامه داد: کوردلان رژیم اشغالگر قدس و صهیونیست‌های کودک‌کش که غزه را به خاک مظلومان رنگین کرده و به پشتوانه شیطان بزرگ دست به هر جنایتی می‌زدند، هیچگاه تصور نمی‌کردند غیورمردان ایران زمین این گونه آن‌ها را اسیر تدبر و خشم خود کرده و گنبد به ظاهر آهنین را به لانه سست عنکبوت مبدل کنند.

وی افزود: هدف اصلی این عملیات ، «تثبیت قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی» و «نواختن سیلی کمرشکن به رژیم صهیونسیتی» بود که این دو هدف در این عملیات به نحو احسن محقق شد.

امام جمعه قیدار ادامه داد: اسرائیل خبیث با منطق زور و تجاوز کنسولگری ما را مورد هدف قرار داد و به زعم خودش تنی چند از فرماندهان مؤثر جبهه مقاومت را به شهادت رساند، اما با این اقدام، اقتدار پوشالی اش را در معرض ضربه تاریخی ایران قرار داد.

وی افزود: این روزها محافل فکری، سیاسی و نظامی اسرائیل از شدت سردرگمی در مرز جنون قرار گرفته‌اند و نمی‌دانند باید پاسخ دهند، نباید پاسخ دهند، عواقب کدام بیشتر است و شکست، بهترین واژه در توصیف وضعیت این رژیم سفاک است.

حجت الاسلام موسوی ادامه داد: در حماسه وعده صادق، در اولین عملیات نظامی مستقیم و پیروزمندانه سپاهیان اسلام علیه رژیم سفاک و نسلکُش صهیونیستی، تحقق اصل هماهنگی های میدان و دیپلماسی، جلوه این پیروزی را صد چندان کرد.

وی افزود: همکاری نیروهای مسلح و دستگاه دیپلماسی به افتخار ملی برای همه ایرانیان منجر شد و شکستی فضاحت بار برای آمریکا و اسرائیل در نشست اضطراری شورای امنیت به بار آورد.

امام جمعه قیدار ادامه داد: در این حماسه، هماهنگی میدان و دیپلماسی، به عنایت امام زمان علیه السلام، ضلع سومی هم داشت و آن اقدامات خوب و به موقع رسانه ملی در همراهی با این عملیات ظفرمندانه بود.

وی افزود: پنجم ارديبهشت ياد آور شكست نيروهاي آمريكائي در سال 59 در صحراي طبس است و در اين حمله نظامي شيطان بزرگ با مفتضحانه ترين وضعي شكست خورد .

امام جمعه قیدار ادامه داد: شكست طبس ضربه محكم بر پيكره استكبار بود و سبب رسوائي كاخ سفيد آمريكا كه مي‌خواست مردم ايران را تنبيه كند ولي نتيجه بر عكس گرفت شد، در يك كلمه طبس تجلي امداد غيبي و خط بطلان بر محاسبات مادي بود.

وی افزود: معجزه طبس تمام نشده است و ادامه دارد و افول قدرت آمریکا روز به روز در حال افزایش است و نشانه‌های افول قدرت آمریکا هم در بعد داخلی و هم در بعد خارجی کاملا قابل مشاهده است.

امام جمعه قیدار به هفته سلامت نیز اشاره کرد و گفت: بی شک سلامتی یکی از مهم‌ترین نعمت‌های پروردگار متعال برای انسان‌ها ست، و زیر بنای هر توسعه ای حتی بندگی خدا سلامتی است.

وی افزود: ما وقت  اقدامات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در چهار دهه گذشته را می‌بینیم، در  ارتقاء سطح شاخص‌های سلامت جامعه  توفیقات زیاد و چشم گیری داشته است و در این توفیق نقش زحمات خالصانه خانواده بزرگ سلامت کشور برهیچ کس پوشیده نیست.

امام جمعه قیدار ادامه داد: هفته سلامت فرصت مغتنمی است برای قدردانی از تلاش و زحمات گسترده و همه‌جانبه مدافعان و جهادگران عرصه سلامت که در طی سالیان متمادی و با تکیه بردانش، سلامتی را در سطح شهرها و روستاها به مردم ارزانی داشته و در راستای ارتقای کیفیت زندگی آنان از هیچ کوششی دریغ نکرده‌اند.

وی افزود: با عنایت به اهمیت پیشگیری و تقدم آن بر درمان،شعار هفته سلامت«سلامت خانواده با مردمی سازی سلامت »است، امیدوارم با همت عمومی و مشارکت و همکاری مدیران و کارکنان دستگاههای اجرایی و به ویژه مردم شریف استان، سلامت به عنوان یک فضیلت و امر اجتماعی وکلیدی تلقی شده و همه در این خصوص احساس مسئولیت و تکلیف کرده و همراه و حامی دانشگاه علوم پزشکی در تامین، حفظ و ارتقای سلامت عمومی باشند.

امام جمعه قیدار ادامه داد: با عنایت به شعار هفته سلامت امسال ایجـاد پوشـش همگانـی سـلامت یکـی از اهـداف مهـم توسـعه در کشـور اسـت و برای تحقق این امر باید موضـوع توسـعه برنامـه سلامت خانواده را بـه عنـوان گامـی اساسـی و گریزناپذیـر مدنظـر قـرار دهیـم.

وی افزود: برنامه هـای توسـعه مراقبتهـای اولیـه بهداشـتی درمانـی و سلامت خانـواده در حـال حاضـر از مهمتریـن برنامه هـای وزارت بهداشـت، درمـان و آمـوزش پزشـکی هسـتند.

امام جمعه قیدار ادامه داد: امــروز بــرای همــگان روشــن شــده اســت کــه راهبــرد سلامت خانـواده راهبـردی بنیـادی بـرای تضمیـن سـلامت و حقـوق در جامعـه اسـت، برای این که در این زمینه توفیق حاصل کنیم، بایـد بـه معیارهـای اصلـی ایـن برنامـه توجـه ویـژه کرد.

وی اضافه کرد: نخسـتین معیار، ارتبـاط پیوسـته و مـداوم افـراد و خانواده هـا بـا ارائه دهنـدگان خدمـات، تیم سلامت(مراقبیـن سـلامت، بهـورزان و پزشـکان) است.

امام جمعه قیدار ادامه داد: ویژگـی دیگـری کـه بایـد در برنامـه سلامت خانـواده بـه آن توجـه شـود، فرا گیـری خدمـات اسـت؛ بایسـتی تـلاش کرد تـا طیـف کامـل خدمـات از آمـوزش و پیشـگیری تـا تشـخیص و درمـان و بازتوانـی قابلیـت ارائـه منسـجم در برنامـه را داشـته باشـند.