گلخانه خمارک خدابنده به زودی فعال خواهد شد

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان خدابنده با بیان اینکه هم‌اکنون ۴.۵ هکتار گلخانه در سطح شهرستان خدابنده فعال است، گفت: احداث گلخانه فلاح هیچ خللی در راستای کار گلخانه خمارک ایجاد نخواهد کرد. به گزارش نسیم اشراق،علی‌رضا اسد اللهی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به اینکه گلخانه ۲۸ هکتاری دکتر فلاح مربوط به بخش […]

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان خدابنده با بیان اینکه هم‌اکنون ۴.۵ هکتار گلخانه در سطح شهرستان خدابنده فعال است، گفت: احداث گلخانه فلاح هیچ خللی در راستای کار گلخانه خمارک ایجاد نخواهد کرد.

به گزارش نسیم اشراق،علی‌رضا اسد اللهی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به اینکه گلخانه ۲۸ هکتاری دکتر فلاح مربوط به بخش خصوصی بوده و در روز‌های اخیر با حضور وزیر جهاد کشاورزی افتتاح شد، اظهار داشت: این گلخانه اشتغالزایی قریب به ۳۵۰ نفر را در پی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه گلخانه خمارک که در سطح ۱۷ هکتار در حال احداث است، افزود: این گلخانه در حوزه دولتی احداث شده و به بخش خصوصی واگذار شده است و در حال بهره‌برداری است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی شهرستان خدابنده تاکید کرد: گلخانه ۲۸ هکتاری دکتر فلاح در راستای اهداف از پیش تعیین شده خود پیش خواهد رفت و هیچ ارتباطی به گلخانه خمارک ندارند و با توجه به تاکیدات مقام عالی وزارت جهاد کشاورزی توسعه گلخانه‌ها جزو دستورات کار محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه به زودی گلخانه خمارک فعال خواهد شد، تصریح کرد: با توجه به شرایط خاص منطقه‌ای انواع خیار، فلفل دلمه‌ای، گوجه‌های صادراتی، توت‌فرنگی جزو محصولاتی است که در گلخانه‌ها کشت خواهد شد.

اسداللهی گفت: در حال حاضر سطح گلخانه‌های فعال شهرستان خدابنده در حدود ۴.۵ هکتار است و ۲.۵ هکتار گلخانه نیز در این شهرستان غیرفعال است.