معلول موفق خدابنده‌ای رتبه دوم کنکور ارشد را کسب کرد

رییس اداره بهزیستی شهرستان خدابنده گفت: مهدی سهندی از دانشجویان تحت پوشش بهزیستی این شهرستان با شکست محدودیتهای جسمی، رتبه دوم کنکور مقطع کارشناسی ارشد در رشته زبان آلمانی را به خود اختصاص داد. عصمت نصیری روز شنبه افزود: این معلول موفق خدابنده‌ای، در ترجمه کتابهای انگلیسی هم مهارت داشته و چند اثر وی نیز […]

رییس اداره بهزیستی شهرستان خدابنده گفت: مهدی سهندی از دانشجویان تحت پوشش بهزیستی این شهرستان با شکست محدودیتهای جسمی، رتبه دوم کنکور مقطع کارشناسی ارشد در رشته زبان آلمانی را به خود اختصاص داد.

عصمت نصیری روز شنبه افزود: این معلول موفق خدابنده‌ای، در ترجمه کتابهای انگلیسی هم مهارت داشته و چند اثر وی نیز در مراحل چاپ قرار دارد.

وی اضافه کرد: در زمان حاضر بهزیستی شهرستان خدابنده ۲۳۲دانش آموز و دانشجوی تحت پوشش دارد که از این تعداد ۱۱۱نفر در مقطع ابتدایی ۵۵ نفر مقطع متوسطه اول ۳۸ نفر متوسطه دوم و ۲۸ نفر دانشجوی مقاطع مختلف از خدمات تحصیلی بهزیستی بهره مند هستند.

این مسوول با بیان اینکه برنامه ریزی برای رشد استعدادهای بالقوه افراد دارای معلولیت باید در اولویت باشد، گفت: استعدادسنجی و استعدادیابی در حوزه های مختلف باید به بهترین شکل انجام شود چرا که مشکلات محیطی و اجتماعی، عمده ترین عامل انزوای این افراد است که با رفع مسایل می توان زمینه مشارکت آنان را در جامعه فراهم کرد.

نصیری با اشاره به حضور هیات ورزش معلولین و جانبازان استان زنجان بمنظور استعدادیابی و سطح بندی معلولین ورزشکار در این شهرستان افزود: در این طرح ۸۹ نفر از ورزشکاران دارای یکی از معلولیتهای جسمی و حرکتی، شنوایی که بیشترین استعداد را در رشته های شطرنج، فوتبال، دو ومیدانی، بسکتبال، والیبال نشسته، گل بال، شنا، رزمی، بوچیا و بسکتبال داشتند، شناسایی شده اند.

وی خاطرنشان کرد: طی چند سال گذشته ۶ نفر از افراد دارای معلولیت تحت پوشش بهزیستی خدابنده در زمینه ورزشی کسب مقام نخست استانی و کشوری را در کارنامه خود دارند.