نماینده مردم خدابنده گفت: حمایت از کالای ایرانی در سایه ایجاد زیرساخت‌های عملیاتی شدن آن میسر است.

به گزارش نسیم اشراق،نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر تحقق شعار امسال با عنوان “حمایت از کالای ایرانی”، گفت: مونتاژ قطعات خارجی با نام تولیدی داخلی، خیانتی نابخشودنی است که علاوه بر نابودی اشتغال و افزودن بر تعداد جوانان بیکار موجب خروج منابع ارزی به خارج از کشور می‌شود

وی با اشاره به حمایت همه جانبه از تولیدکننده داخلی واقعی در راستای تحقق شعار سال، افزود: مونتاژ قطعات خارجی با نام کالای ایرانی مصداق واقعی دور زدن قانون و به اصطلاح کلاه گذاشتن بر سر مردم است.

بیگدلی با اشاره به اینکه حمایت از کالای ایرانی در سایه ایجاد زیرساخت‌های عملیاتی شدن آن میسر است، اظهار داشت: رفع قوانین دست‌وپاگیر تولید داخلی، ممانعت از ورود کالاهای قاچاق و تاکید بر افزایش کیفیت کالای داخلی، پارامترهای حمایت از تولید داخلی هستند که باید مورد توجه قرار گیرند.

نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه در کشور قوانین دست و پاگیر بسیاری وجود دارد که موجبات نارضایتی تولید کننده را فراهم می آورد و این قوانین در همه ابعاد مرتبط با صنعت مانند قوانین حقوق کارگران، قوانین بیمه، قوانین بانک‌ها و تسهیلات آنها، قوانین تامین اجتماعی و قوانین مالیات مشاهده می‌شود.

بیگدلی قاچاق کالا را از دیگر علل تاثیرگذار تضعیف کالای داخلی برشمرد و گفت: امروزه کالای قاچاق به وفور در کشور یافت می‌شود و از این وضعیت تنها افراد خاصی نفع می‌برند و وجود کالای قاچاق هرگز به نفع منافع ملی نخواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه وجود کالای جایگزین مناسب داخلی برای کالاهای خارجی، اولین قدم در راستای تحقق شعار “حمایت از کالای ایرانی” خواهد بود، اظهار کرد: با این وجود بعضا مشاهده می‌شود که کالای ایرانی با استاندارهای ۴۰ یا ۵۰ سال گذشته در حال تولید است که باید برای رفع این مشکل اقدامات جدی صورت پذیرد.

این مسئول بیان کرد: چنانچه کالای ایرانی به لحاظ کیفیت و کمیت بتواند پاسخگوی نیاز داخل کشور باشد می‌توانیم مانند بسیاری از کشورها مبادی ورود تعدادی از کالای وارداتی را مسدود کنیم؛ کما اینکه این امر در بسیاری از کشورها اتفاق افتاده است.

بیگدلی در بخش دیگری با اشاره به برخی آداب و رسوم نیک ایرانیان در آستانه بهار طبیعت مبنی بر رفع کدورت‌ها و دلخوری‌ها از هم، افزود: در سال‌جاری که چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را برای ملت ایران به ارمغان خواهد آورد، مسئولان و افراد تاثیرگذار کشور دلخوری‌ها و کدورت‌هایشان را از هم، برای منافع مردم ایران و نظام جمهوری اسلامی کنار بگذارند تا از این طریق، راه سوءاستفاده دشمنان انقلاب را ببندند.

این خبر را به اشتراک بگذارید :