بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی خدابنده ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

فرماندار خدابنده گفت: ساخت بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی جدید در این شهرستان به پیشرفت نزدیک ۴۰ درصدی رسیده است. به گزارش نسیم اشراق،ایوب بیگدلی افزود: اجرای این پروژه در سه فاز تعریف شده که فاز اول آن شامل پی و بتن ریزی به طور کامل تمام شده است. وی ادامه داد: فاز دوم شامل دیوار چینی […]

فرماندار خدابنده گفت: ساخت بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی جدید در این شهرستان به پیشرفت نزدیک ۴۰ درصدی رسیده است.

به گزارش نسیم اشراق،ایوب بیگدلی افزود: اجرای این پروژه در سه فاز تعریف شده که فاز اول آن شامل پی و بتن ریزی به طور کامل تمام شده است.

وی ادامه داد: فاز دوم شامل دیوار چینی و محوطه سازی و فاز آخر نیز شامل نازک کاری و نصب تجهیزات است که ادامه کارها با فعالیت پیمانکار در حال انجام است.

فرماندار شهرستان خدابنده گفت: با تسریع در ساخت و بهره‌برداری از بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی حضرت رسول اکرم (ص)، پایین بودن سرانه تخت بیمارستانی نسبت به جمعیت در این شهرستان جبران شده و میزان این شاخص در خدابنده از میانگین کشوری نیز بالاتر خواهد رفت.

بیگدلی افزود: سرانه تخت بیمارستانی در خدابنده در سال ۹۳، حدود ۶ دهم به ازای هر هزار نفر بود و این رقم با ارتقای ظرفیت بیمارستان امیرالمومنین(ع) به ۱۷۶ تخت، به سرانه یک تخت به ازای هر هزار نفر رسید که در مقایسه با میانگین استانی و کشوری همچنان پایین است.

گفتنی است بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی حضرت رسول اکرم (ص) در پنج طبقه ساخته می شود و ۲۰ هزار مترمربع زیربنا خواهد داشت.
شهرستان خدابنده با پنج بخش، هفت شهر و بیش از ۲۲۰ روستای دارای سکنه، ۱۶۴ هزار نفر جمعیت دارد.
شهرستان خدابنده در جنوب استان زنجان واقع شده و با حدود پنج هزار کیلومتر مربع وسعت، یک چهارم مساحت این استان را به خود اختصاص داده است.