کارشناس هواشناسی گفت:  طی ۲۴ ساعت گذشته بیشترین سرعت وزش باد در استان زنجان از قیدار با سرعت ۹۷ کیلومتر برساعت گزارش شد.

حسین سلطانی کارشناس هواشناسی استان زنجان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته بیشترین سرعت وزش باد از قیدار با سرعت ۹۷ کیلومتر برساعت و در شهر زنجان نیز با۴۰ کیلومتر بر ساعت گزارش شد.
وی افزود: وضعیت جوی امروز استان بصورت آسمانی غالبا ابری خواهد بود که به تدریج با بارش باران و در ارتفاعات (به ویژه طارم و ماهنشان) با بارش برف و در برخی نقاط با وزش باد شدید بین ۴۰ تا ۷۰ کیلومتر بر ساعت همراه خواهد شد.
این کارشناس اظهار کرد: بیشتر بارش‌ها در ساعات عصر و شب به وقوع خواهد پیوست و در مناطق شرقی و جنوبی استان میزان بارش‌ها قابل ملاحظه پیش بینی شده و لذا احتمال آبگرفتگی معابر وجود دارد.
سلطانی افزود: بارش‌ها تا ظهر چهارشنبه نیز به شکل باران و برف ادامه یافته و از بعدازظهر همین روز به تدریج این سامانه از استان خارج خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: بر این اساس از بعدازظهر و شب جمعه سامانه بارشی دیگری وارد منطقه خواهد شد و روز‌های ابتدایی هفته آینده نیز بارندگی در سطح استان رخ خواهد داد.
به گفته این کارشناس، دمای هوای عصر روز چهارشنبه و صبح پنجشنبه هفته جاری با کاهش موقت همراه خواهد شد.
سلطانی افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته گرماب با چهار درجه و آببر طارم با ۱۹ درجه به ترتیب سردترین و گرم‌ترین مناطق استان بودند و دمای فعلی شهر زنجان هشت درجه است که نسبت به روز گذشته در همین ساعت تغییر چندانی ندارد.
دمای کمینه و بیشینه شهر زنجان نیز در مدت یاد شده بین ۷ و ۹ درجه بالای صفر بوده است.
هم اکنون این اداره کل ۶۰ ایستگاه هواشناسی در استان دارد که از این تعداد ۳۰ ایستگاه بصورت خودکار اطلاعات مورد نیاز را جمع آوری می‌کند.
کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :