آخرین اخبار از چهل و سومین روز عملیات طوفان الاقصی/ بمباران شدید مساجد و منازل مسکونی در غزه

تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه وارد چهل و سومین روز از زمان آغاز عملیات طوفان الاقصی شده است.

به گزارش نسیم اشراق به نقل از خبرنگار بین الملل شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه در حالی وارد چهل و سومین روز از زمان آغاز عملیات طوفان الاقصی شده است که نیروهای مقاومت فلسطین در شمال این باریکه می کوشند با ایستادگی مقابل عناصر متجاوز مانع پیشروی آنها در غزه شوند.

یورش به کرانه باختری و شهادت پنج فلسطینی

از سوی دیگر اشغالگران صهیونیست مانند روزهای گذشته به کرانه باختری یورش بردند به طوریکه عناصر متجاوز به منطقه طوباس حمله کردند.

خبرگزاری وفای فلسطین گزارش داد که در جریان حملات ارتش رژیم صهیونیستی علیه مقر جنبش فتح در اردوگاه بلاطه واقع در کرانه باختری دست کم پنج فلسطینی به شهادت رسیده و ۲ تن دیگر زخمی شده اند.

الجزیره نیز گزارش داد که اشغالگران صهیونیست به اردوگاه بلاطه واقع در شرق نابلس در کرانه باختری یورش بردند.

نبرد سنگین نیروهای مقاومت در شمال نوار غزه

از سوی دیگر شبکه المیادین گزارش داد که درگیری های شدیدی میان نیروهای مقاومت و عناصر اشغالگر در مناطق شمالی نوار غزه به ویژه محله الزیتون و غرب بیت لاهیا در شمال این باریکه در جریان است.

 شلیک موشک زمین به هوا از لبنان به سمت شمال فلسطین اشغالی

منابع عبری زبان از شلیک یک موشک زمین به هوا از جنوب لبنان به سمت پهبادی اسرائیلی در شمال فلسطین اشغالی خبر دادند.

ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شده که این موشک را رهگیری و منهدم کرده است.

حزب‌الله پهپاد «هرمس 450» رژیم صهیونیستی را سرنگون کرد

مقاومت اسلامی لبنان با صدور بیانیه‌ای از انهدام یک فروند پهپاد صهیونیستی از نوع هرمس 450 خبر داد.

در این بیانیه آمده است: مبارزان ما با موشک یک پهپهاد اسرائیلی از نوع هرمس 450 که یک پهپاد نظامی چند مأموریتی است را منهدم کردند.
بر اساس این بیانیه لاشه پهپاد که با موشک زمین به هوا منهدم شده، در منطقه إصبع الجلیل مشاهده شده است.

بمباران خان یونس/ 26 فلسطینی به شهادت رسیدند

هواپیماهای اسرائیلی بامداد امروز شنبه محله‌ای مسکونی را در شهر خان یونس در جنوب نوار غزه بمباران کردند که طی آن تا این لحظه 26 فلسطینی به شهادت رسیدند که بیشتر آنها را کودکان تشکیل می‌دهند.

کمبود دارو و شیر خشک در بیمارستان های غزه

«خلیل الدقران» سخنگون بیمارستان شهداالاقصی غزه در گفتگو با المیادین تاکید کرد: بیمارستان های غزه به شدت از کمبود مواد غذایی رنج می برند و ما نمی توانیم برای بیماران و زخمی های بستری شده در این بیمارستان ها غذا تهیه کنیم.

وی در ادامه افزود: کمبود سوخت و کمک های پزشکی در کنار حضور تعداد زیادی از آوارگان فلسطینی و بیماران و زخمی ها در این بیمارستان ها باعث شده شرایط بسیار وخیم باشد.

الدقران اضافه کرد: من از جهانیان و جامعه بین الملل می خواهم گذرگاه رفح را باز کرده و کمک های پزشکی و دارویی به ویژه شیر خشک به دست ساکنان نوار غزه برسانند.

نبرد سنگین نیروهای مقاومت با متجاوزان در شمال نوار غزه

شبکه المیادین گزارش داد که درگیری های شدیدی میان نیروهای مقاومت و عناصر اشغالگر در مناطق شمالی نوار غزه در جریان است.

بر اساس این گزارش، نبرد نیروهای مقاومت با عناصر متجاوز مشخصا در محور محله الزیتون و غرب بیت لاهیا در شمال این باریکه در جریان است. این در حالیست که جنگنده های ارتش رژیم صهیونیستی شب گذشته ده ها حمله هوایی علیه مناطق مختلف نوار غزه به ویژه اطراف بیمارستان اندونزی در این باریکه انجام دادند.

بمباران شدید مساجد و منازل مسکونی در غزه

حملات جنگنده های ارتش رژیم صهیونیستی علیه مناطق مختلف نوار غزه همچنان ادامه دارد به طوریکه این جنگنده ها مناطق مسکونی در دیرالبلح واقع در مرکز نوار غزه را بمباران کردند. در جریان بمباران برخی مناطق مسکونی در نزدیکی بیمارستان النجار واقع در رفح در جنوب نوار غزه تعدادی از فلسطینی های بی گناه به شهادت رسیدند.